• Základná škola, Školská 333/2, Cejkov
    076 05 Cejkov
Sobota 20. 4. 2024

Počítadlo návštev

Vitajte na stránkach našej školy

Motto: "Učitelia Ti otvárajú dvere, ale vstúpiť musíš sám..."

• Veľkonočný volejbalový turnaj,

bol príkladným dôkazom toho, že žiaci našej školy držia spolu a vedia si navzájom pomôcť. Víťazné družstvo malo od začiatku problémy, nakoľko im ochorel jeden hráč. Súperi z ostatných družstiev neváhali a počas jednotlivých zápasov im vypomohli. Prvé miesto vyhrali vlastne všetci a ukázali ako volejbal dokáže ľudí spojiť aj napriek rivalite.

Mgr. V. Jacková

Mgr. D. Jacková

• Milí rodičia a priatelia našej školy,

Liga proti rakovine pomáha na Slovensku onkologickým pacientom a ich blízkym už 34 rokov aj vďaka známej zbierke Deň narcisov, ktorá sa bude konať i prostredníctvom dobrovoľníkov z našej Základnej školy v Cejkove už tento štvrtok - 18. apríla. V tento deň, pripnutím kvietku narcisu, môžeme vyjadriť spolupatričnosť onkologickým pacientom a dobrovoľne ich finančne podporiť.

Zbierka a kvet narcisu – symbol porozumenia, nádeje a pomoci bude v budove školy vo štvrtok 18. apríla 2024 v čase od 8.00 do 15.00 hod.

• Zbierka pre útulok pokračuje ďalej. Nech sa páči, môžete prispieť aj finančne.

• Všimli ste si, že búdka pre útulkáčov je prázdna?

To preto, lebo granulky, konzervy, deky...a všetko, čím ste búdku naplnili, je už v útulku vo Veľkých Kapušanoch. Pre množstvo psíkov je to kvapka v mori, ale kvapky tvoria more. My sme tými kvapkami, ktoré pomôžu psíkom naplniť brušká, prispejú na veterinárne úkony, poskytnú teplú deku počas chladných nocí.

Psíky a ich ošetrovatelia všetkým pekne ďakujú a veria, že čoskoro ich opäť navštívime s autom plným pamlskov a rôznych prepotrebných vecí.

• Dňa 5.4.2024 sa v ZŠ Cejkov konal slávnostný zápis do 1.ročníka za prítomnosti predškolákov a rodičov. Všetkých prítomných privítala riaditeľka školy Mgr. Hartlová. Priebeh zápisu organizovali učitelia 1.a 2. stupňa. Deti najprv vypracúvali pracovný list, ktorým sa overila intelektuálna úroveň pripravenosti pre vstup do ZŠ. Ďalšou aktivitou bola návšteva rôznych špeciálnych učební-bádateľskej, jazykovej ,pohybovej.

Deti tiež preukázali svoju šikovnosť, obratnosť, úroveň rečového prejavu. Všetky tieto aktivity absolvovali oblečení v tričkách s logom ZŠ Cejkov, čo ozvláštnilo celkovú atmosféru zápisu .Každý dostal pamätný list ako spomienku na tento deň.

• V pondelok, 8. apríla sme sa zúčastnili na "stvorkovom" volejbale žiačok a žiakov na ZŠ Streda nad Bodrogom. Súťaže "Midicoolvolley". V našej skupine boli ešte dve školy: ZŠ Čierna nad Tisou a ZŠ Boľ s VJM. Ako na fotkách vidieť, žiakov bolo neúrekom, nálada bola takisto veľmi dobrá.

Naši žiaci sa snažili reprezentovať našu školu čo najlepšie.

Vedúca volejbalového krúžku Mgr. Veronika Jaková

Ped dozor na súťaži: Mgr. O. Gulyás a Jozef Šimko

• Spoločenstvo mravcov

Na hodinách Prvouky sme sa učili o mravcoch, ktoré sú pre niekoho vzorom, pre niekoho strašidlom a pre niekoho sú úplne ľahostajné. Vďaka učebnici, encyklopédiám ale aj rôznym stránkam na internete, sme sa dozvedeli veľa nových vecí, napr. aj to, prečo sa niekomu hovorí: "Pracuješ ako mravček!" Naše vedomosti sme s pomocou našich rodičov zvečnili formou projektov. Aj vďaka nim sme sa naučili rešpektovať aj takéto zdanlivo nenápadné a maličké tvory. Už sa tešíme, čo nové a zaujímavé sa dozvieme o ďalších živočíchoch!

• Počas mesiaca marec sme v ŠKD toho stihli neúrekom. Porozprávali sme si o knihách, ako sa treba ku knihám správať, ako sa taká kniha vyrába, navštívili sme školskú knižnicu, deti si vyrobili nádherné záložky do kníh, zahrali sme si hru čarovné vrecúško kde deti museli podľa textu priradiť správne názov rozprávly, priniesli si vlastné obľúbené knihy a tiež sme si čítali. A keďže sa k nám blíži sviatok Veľká Noc tak sme si pripomenuli tradície tohto sviatku a vyrobili krásne zajačiky, vajíčka, kuriatka, vázičky. 21.3- sme sa zapojili s deťmi do ponožkovej výzvy.

• Dňa 5.a 6. apríla sa konal v Bukurešti kongres RomaEducationFund (REF). Kongres bol historickým stretnutím tvorcov zmien vo vzdelávaní Rómov. Zastrešovala ho RomaEducationFund a tím medzinárodných inovátorov, ktorí pôsobia v oblasti vzdelávania – tím Spark. V rámci Slovenska zastupoval naše vzdelávanie Rómov a inkluzívne vzdelávanie na základnej škole Cejkov školský špeciálny pedagóg Mgr. Jozef Demeter. Reprezentoval svoju dlhoročnú prax s mládežou a zároveň inkluzívny model našej školy.

• Základná škola, Školská 333/2, Cejkov
    Školská 333/2